W tegorocznym Openie A, w którym wystąpiło 110 zawodników, zwyciężył z jednopunktową przewagą Arcymistrz Tomasz Warakomski z Suwałk przed dwoma juniorami z Podkarpacia: Antonim Kozakiem i Mieszko Misiem. Wśród kobiet najlepszą okazała się Maria Malicka z Warszawy.

W turnieju seniorów (Open B), najlepszym spośród 51 zawodników okazał się Mistrz FIDE z Ukraniny Sergei Shilov przed wrocławskim Mistrzem FIDE i trenerem Wiesławem Janochą.  Najlepszą kobietą była Hanna Bartczak.

Open C (215 zawodników) wygrał Hubert Janzer z Bystrowic przed Patrykiem  Mike ze Szczecina i Maximem Andrushchiakiem z Kijowa. Najlepszymi kobietami były: Maja Filipska z Gdyni i Gabriela Króliczek z Rybnika.

Open D (100 zawodników do lat 14) – wygrana Antoniego Komendeckiego z Legnicy, najlepsza dziewczyna i 2m w turnieju – Justyna Łochina z Wrocławia.
Open E (90 zawodników do lat 10) – wygrana Marka Karwota z Rydułtów, najlepszą dziewczynka została Małgosia Miklosz z Legnicy.
Open F (19 zawodników, bez kategorii) – wygrana Łukasza Frodymy (9 pkt z 9 rund).

Rozgrywki odbywały się w Teatrze Zdrojowym i salach polanickiego Gimnazjum

Z przyjemnością informujemy, iż turniejach głównych tegorocznego Festiwalu wzięła udział rekordowa liczba 585 zawodników.

Pełne wyniki dostępne są na stronie Festiwalu: http://rubinstein.dzszach.pl a galeria na naszym profilu na Facebooku

Recommended Posts